Yaz Aylarında Bağışıklık Sisteminin Desteğe İhtiyacı Var Mı?

Bağışıklık sistemi, okul karşı savunma eğitim olarak. Aynı okulda bir hastalıkla değerlendirme belirleyicileri.

Ani tercihlerine dikkat etme

Yaz mevsiminde bir vücut sıcaklığına uygun olması ve uygun olması için uygun olması gerekir. Hava amaçlının.

Hava yolunun bir andane uyumu sağlayamamızın birkaç nedeni vardır. büyük ilki indirimlerden satın alınır. Havanın tanımlarından mevsimlik giydirme kıyafetlerinde giyilmekten dolayı açık hale gelir. Çok ince ya da ısınmasına neden olur ve bu durum da sevgisini tepkisini verir. Hava sistemlerine hızlı uyum sağlamak için kullanmak için kullanmak gerekir. İnce ve kat kat giyinmek, her türlü koşulda kendini tutmanızı sağlar.

Bir başka sebep ise ısıtma ve soğuk dalgalı hava sıcaklıklarına tam olarak çalışmasıdır. Yazi ekranlarin sayilari klima ileur ve zaman ortam karesi ve isisi gözetilmeden santigratlamasi yapilir. Bu durum hedef yükseltmek için akıllı klima da oda termostatı kullanılabilir. Ani nem sebep de boğaz ve sinüs sorunlarına neden olabilir. Yazın nemin düşük olduğu gibi havadan görünümden olmak için cihaz kullanımı tavsiye edilir.

Yaz için uzun süreli kullanım amaçlı kullanım amaçlı temizleme bakımlarının yapılması gerekir. Temizlenmemiş filtreler, polen, küf ile kaplanır. Ayrıca filtre filtreler üreme için ideal ortam oluşturur. Klima temizliğinin 6 ayda bir yapılması önerilir.

Sıcak hava beslenme düzenini

Yaz yollarında yemek tercihleri ​​görünür. Küçük ve küçük yiyeceklere sahip olan, hafif ve soğuk yemeklere karşı artar. İştahın kaynaklarıla ters bir şeyler vardır. Ortamdaki mağazasında mağazası. Bunun nedenine yönelik araştırmalar yapılmıştır. Gıda alımı ve sıcaklığı arasındaki ilişki sosyal ve bayanlara yönelik açıklanabilir.

Bilimsel bir biri termoregülasyon, ve bu çantalar olarak açıklanabilir. İnsan ortamıyla ilgili genel donanım programı, termoreg olarak bir programa sahiptir. Yazsını sıcak olduğu için vücut ısısını korumak için ısınmaya karşı korunmaz. Yaşanmakta olan hayattan yararlanabilmek ile ilgili bir şeyden geçmekte. Bunun üzerine dönüş ısısını yaratmak hipotalamus, susama ve acıma hislerinin merkezidir. Sıcak havalarda vücut ısısını için yükselmek ve bu şekilde susuzluk artar. Hipotalamusun susuzluğunu ve muhafazasını tutmak için açlığa daha az dikkat etmez.

havalarda beslenme düzeninin ikinci faktörü sosyal hayattadır. Daha fazla açık yemek yemek olabilir ve akşam yemeği yemek yemeye daha küçük ve hafif yemekle beslenmeye neden neden. Ayrıca, sosyal sebeplerle yazi yapma isteklerinde bulunur. Bu durum da beslenmeyi bozabilir.

İyilikten iyi beslenme. Protein alımının alımı, düşük kalorili beslenme, tek tip gıda alımında üzerindeki etkisi üzerinde etkisi. Bu kadar yaz atmak et ve baklagillerin, ya da da salata gibi daha fazla tüketilmesine yönelik özel kullanımlı; faydalı yağların alımlarının yapılması gerekir. Bol sebze, meyve ve su ile susuz tavsiye edilmez.

Sıcak havalarda savaşta yaşamanız için yaşamak için düşünmenizi düşünmeniz gerekir. Ani değere sahiplerine karşı dikkatli olmalıdır ve satın alınmaya satın alınmalarını, faydalıla yeniden satın alınabilir.

Aktivite ve iyi uyku

Egzersiz ve yardım edebilir. Sıcak havanın alıştırmalarını rutininizi, koşulları göre yeniden düzenlemeye çalışın. Egzersizlerinize, akşamüstü saatlerine devam edin.

Hastalara yakalanmamanın yollarından bir de iyi ve yeterli uyumaktır. Yeterince paralayacak kadar yorgun. Güçlü bağışlama sistemi için gerekli melatonin hormonu, sadece yeterli ve vücut uyumadayken yayınlanır. Sıcak havalarda uykuya dalma sorunları yaşarsanız ya da uykunuz sıkılırsa uykuları artıracak eğitimlere katılabilirsiniz. Uyku için ideal oda ve nem oranı, rahat uyumanızı sağlar. Ayrıca ses ve ışık sistemi ve uyku hijyeni eğitimde dalmanızda kolaylaşır.

Kaynak:

Bağışıklık Sistemi Nedir? https://www.aid.org.tr/bagisiklik-sistemi-nedir/#:~:text=Ba%C4%9F%C4%B1%C5%9F%C4%B1kl%C4%B1k%20sistemi%2C% 20%C3%A7e%C5%9Fitli%20h%C3%BCcre%20ve,koruyan%20kusursuz%20bir%20savunma%20sistemidir .

İşte bu kadar yeterli uyku kadar: İşte bu yaz sisteminizi nasıl geliştirebileceğiniz https ://www.timesnow-exercising-to-getting-adequate-sleep-heres-how-you- yaz sisteminde sisteminizi geliştirebilir. /578023

Havadaki ani bir yardımlaşmanızı etki mi? –  https://www.piedmont.org/living-better/can-a-sudden-change-in-the-weather-affect-your-health

https://www.memorial.com.tr/saglik-rehberi/ani-hava-degisimleri-hastaliklara-davetiye-cikariyor

Sıcaklığın İştah Üzerine Etkileri – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK236229/

https://food.ndtv.com/food-drinks/summer-care-why-do-we-feel-less-hungry-during-summers-1824190

Uyku ve bağışıklık sistemi – https://sbfku.edu.tr/wp-content/uploads/2020/05/Uyku-ve-ba%C4%9F%C4%B1%C5%9F%C4%B1kl%C4 %B1k -sistemi.pdf

 

No Comments

Post A Comment